50-lecie naszej szkoły

 

Zobaczcie naszą szkołę  w historycznym filmie https://web.facebook.com/StaraBydgoszcz/videos/896871853800267/

 

STO LAT DLA SZKOŁY
Podczas gdy nasza szkoła obchodziła 50-lecie, nie zapomnieliśmy o najmłodszych. Uczniowie z klas 1- 3 zaprosili dzieci z zaprzyjaźnionych przedszkoli na urodzinowe party. Śpiewaliśmy „Sto lat", smakowaliśmy tort urodzinowy, wypełniony cukierkami, tańczyliśmy, odbyły się konkurencje sportowe. Dzieci wykonywały wielkie laurki dla szkoły. Wszyscy świetnie bawili się przy dźwiękach muzyki.

Hanna Tańska

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 27

W Szkole Podstawowej nr 27 obchodzono jubileusz 50-lecia jej powstania. Najwcześniejsze wzmianki o początkach bydgoskiej podstawówki pochodzą z 1963 roku gdy powołano do życia Szkołę Podstawową nr 2 w Fordonie. 1 stycznia 1973r. Fordon staje się dzielnicą mia-sta, a ulica Wiejska ulicą Sielską. Szkołę Podstawową nr 2 w Fordonie przekształca się w Szkołę Podstawową nr 27 w Bydgoszczy. Uroczystości jubileuszowe szkoły rozpoczęto dnia 14.09.2013 r. „Fordońską Nocą Sztuki". W kolejnych dniach odbywały się lekcje historii, spotkania z byłymi pracownikami, urodzinowe party dla klas I-III oraz dla dzieci z fordoń-skich przedszkoli, „Omnibus fordoński" czyli zawody międzyszkolne dla uczniów klas VI szkół podstawowych. Nie zabrakło akcentów sportowych. Odbył się mecz piłki nożnej między uczniami naszej szkoły, a wychowankami klubu sportowego Zawisza. Dużym zaintere-sowaniem cieszył się „Bieg Jubileuszowy Szkoły" ulicą Sielską, z udziałem uczniów szkół fordońskich, rodziców i nauczycieli, który poprowadził ultramaratończyk, pan Andrzej Urba-niak. Główne obchody rocznicy zaplanowano na dzień 21.09.2013 r. Zaproszono absolwen-tów szkoły, byłych pracowników i gości oficjalnych, z prezydentem Bydgoszczy Rafałem Bruskim na czele. Po uroczystej akademii, w czasie której szkoła otrzymała imię Zdzisława Krzyszkowiaka na szkolnym boisku zorganizowano okolicznościowy festyn. Z tej okazji ro-dzice uczniów naszej szkoły ufundowali okazały i smaczny tort. W czasie trwania festynu można było delektować się wyrobami kulinarnymi, przygotowanymi przez rodziców, w ra-mach festiwalu smaków, wziąć udział w grach i zabawach zorganizowanych przez Stowarzy-szenie „Piecza", obejrzeć występy młodych artystów na scenie czy wreszcie pośpiewać przy ognisku. Ten, szczególny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Życzymy szkole na-stępnych 50-ciu lat.

Relacja TVB z uroczystości szkolnych http://www.tvp.pl/bydgoszcz/informacja/zblizenia/wideo/2109-g-1830/12471627

Akt nadania szkole imienia http://infofordon.pl/20130923338/zespol-szkol-nr-20-otrzymal-imie-zdzislawa-krzyszkowiaka

Akademia - Goscie 1.jpgAkademia - Goscie 5.jpgAkademia - Goscie Oficjalni 2.jpgAkademia - Goscie Oficjalni.jpgAkademia - Goscie.jpgAkademia - Prezydent Bydgoszczy.jpgAkademia 3.jpgAkademia Pani Krzyszkowiak.jpgAkt nadania imienia.jpgBieg jubileuszowy.jpgChor Sw Cecylii.jpgFestiwal smaku 2.jpgFestiwal smaku 3.jpgFestiwal smaku.jpgFestyn - scena.jpgFestyn 10.jpgFestyn 7.jpgFestyn.jpgFestyn4.jpgFestyn5.jpgFestyn6.jpgFestyn6a.jpgFestyn8.jpgFestyn9.jpgGoscie.jpgJubileusz, mecz pilki noznej, Gimnazjum nr 1 sportowe - Klub sportowy CWZS Zawisza.jpgMecz uczniowie nauczyciele rodzice 2.jpgMecz uczniowie nauczyciele rodzice.jpgOgnisko 2.jpgOgnisko 3.jpgOgnisko.jpgPani Krystyna Krzyszkowiak.jpgPani Krzyszkowiak.jpgPiosenka.jpgPokaz tanca nowoczesnego.jpgSztandar.jpgTort jubileuszowy, ufundowany przez rodzicow szkoly.jpgTort jubileuszowy.jpgUroczysta Akademia.jpgWystawa, Zdzislaw Krzyszkowiak 2.jpgWystawa, Zdzislaw Krzyszkowiak.jpg